X

آموزش، پژوهش و فناوری

آموزش، پژوهش و فناوری

پژوهش،کوششی برای یافتن بهترین راهکارهای ممکن برای حل مشکلات موجود در عرصه‌های زندگی و راهی برای گسترش مرزهای دانش وگشودن افق‌های تازه برای آیندگان است. توسعه علمی، صنعتی و فرهنگی هر کشور بدون پرداختن به امر پژوهش با موفقیت چندانی همراه نخواهد بود، در واقع پژوهش موتور محرک پیشرفت و توسعه پایدار در هرکشور به شمار می‌آید.

فهرست خدمات

سرمایه گذاری

سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در تجارت چندان ساده و راحت نیست و نیاز به یکسری از مهارت ها و تجربیات کافی ,حتی مشورت با سرمایه گذاران دارد . باید در نظر داشت حصول یا خدماتی که آن تجارت انجام میدهد تا چه حد مورد نظر مصرف کنندگان است؟ چه میزان از بازار تجاری را به خود اختصاص داده و تا چه حد میتواند پیشرفت کند؟ ظرفیت های یک تجارت برای سرمایه گذاری مهم است . فرصت های سرمایه گذاری شاید به تعداد زیاد وجود داشته باشند اما تجارتهای موفق آن دسته از تجارت هایی هستند که قابلیتهای زیاد و سود دهی فراوان دارند. گاهی با یک سرمایه گذاری اندک که در یک تجارتی که اهداف بزرگ دارد میتوان سود دهی بیشتری کسب نمود.

فهرست خدمات

نظارت و بازرسی

نظارت و بازرسی

نظارت ، بازرسی ، تنظیم بازار و حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان همواره مورد توجه مسئولین کشور بوده و از مهم ترین وظایف و دغدغه های مدیران دراین حوزه است .بدیهی است ضرورت وجود نظارت دراین بخشها به معنای بی اعتمادی به کسبه و تولید کنندگان نیست بلکه برای جلوگیری از فساد احتمالی بکار گرفته می شود.

فهرست خدمات

بخش تجارت خارجی

بخش تجارت خارجی

تجارت خارجی به‌ویژه برای کشورهای درحال‌توسعه از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا اغلب این کشورها با مشکلاتی همچون کمبود منابع اقتصادی، کمبود نیروی کار ماهر، ضعف در آموزش، عدم دسترسی به فناوری و ... دست‌وپنجه نرم می‌کنندکه با حضور در عرصه‌های جهانی می توانندبراین مشکلات فائق آیند. بخش بازرگانی خارجی نیز همچون بازرگانی داخلی، نقش و اهمیت زیادی در رشد تولید محصولات در کشورها دارد. در نتیجه بخش بازرگانی (داخلی و خارجی) موتور رشد تولید کالا و خدمات در اقتصاد کشورهاست.

فهرست خدمات

خدمات بخش بازرگانی

خدمات بخش بازرگانی

یکی از مهمترین حوزه‌ها در تکمیل چرخه اقتصاد کشور بخش بازرگانی داخلی است که در مقابل عرضه محصولات به مصرف‌کنندگان، اطلاعات تجاری، پس‌انداز و نقدینگی آنها را به بخش‌های تولیدی (داخل یا خارج از کشور) انتقال می‌دهد. بخش بازرگانی داخلی دربرگیرنده تعداد زیادی بنگاه‌ عمده‌فروشی و خرده‌فروشی است که رشد ، توسعه و پویایی تولید و اقتصاد را در هر کشور رقم می زند. بر این اساس دولت‌‌ها در عمده کشورها، همراه با برنامه‌ریزی برای فراهم کردن بستر و فضای رقابتی در تولید کالاها و خدمات در کشورشان، اقدام‌های گسترده‌ای را برای رشد و توسعه بخش بازرگانی انجام می دهند.

فهرست خدمات

خدمات بخش معدن

خدمات بخش معدن

یکی از مهمترین و اساسی‌ترین پایه‌های اقتصاد هرکشوری منابع معدنی و ذخایر تحت الارضی آن کشور است. نقش معادن و منابع در رشد اقتصادی هر کشوری انکار ناپذیر است. بدون تردید بهره برداری از معادن کشور، یک عامل کاملا مثبت و مهم در رشد و توسعه اقتصادی است. معادن، تأمین کننده مواد اولیه مورد نیاز بسیاری از صنایع بوده و در امر خودکفایی صنعتی، ایجاد اشتغال مولد و افزایش تولید ناخالص ملی و درآمد سرانه یک کشور نقش بسزایی دارند.

فهرست خدمات

خدمات بخش صنعت

خدمات بخش صنعت

صنعت در اقتصاد و ایجاد ارزش‌افزوده و اشتغالزایی نقش مهمی را ایفا می‌کند. توجه به اهمیت بخش صنعت در تولید، اشتغال و توان مقاومت اقتصاد ملی بسیار مهم بوده و نقش کلیدی را درهر کشور بازی می کند. بخش صنعت و معدن یکی از مهم‌ترین بخش‌های اقتصادی و بزرگ‌ترین بخش مولد (درکنار بخش کشاورزی) کشور به شمار می‌رود.

فهرست خدمات

خدمات الکترونیکی

خدمات الکترونیکی

خدمات الکترونیکی به خدماتی گفته می شود که بر بستر اینترنت ارائه شده و هدف آن ارائه سریع خدمات و انجام کلیه امور بدون نیاز به حضور فیزیکی در محل است. هدف از خدمات الکترونیکی: • کاهش هزینه ها • صرفه جویی در وقت و انرژی • کاهش ترافیک وکاهش آلودگی هوا • عدم حضور فیزیکی • کاهش فساد اداری • افزایش سطح آگاهی مردم • ارائه خدمات پر سرعت به مردم

فهرست خدمات

ارتباط با ریاست

همایش ها و سخنرانی ها

اطلاعیه ها

مزایده ها ، مناقصه ها ، فراخوان

 • آگهی مزایده عمومی محدوده های اکتشافی، گواهینامه های کشف و پروانه های بهره برداری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران

  سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران درنظردارد نسبت به برگزاری مزایده عمومی تعدادی از محدوده های اکتشافی و معدنی درسامانه تدارکات دولت (ستاد)به آدرس www.setadiran.ir اقدام نماید. متقاضیان می توانند از روز پنجشنبه مورخ 13/03/1400 لغایت پنجشنبه مورخ 27/03/1400 نسبت به اسکن و بارگذاری اسناد و ارائه پیشنهاد در سامانه مذکور اقدام نمایند . زمان بازگشایی پاکات و اسناد مزایده روز دوشنبه 31/03/1400 راس ساعت 10 صبح در محل سازمان صنعت ، معدن وتجارت استان تهران می باشد . متقاضیان محترم می بایست جهت شرکت در مزایده نسبت به ثبت نام در سامانه مذکور و تهیه گواهی امضائ الکترونیکی ( توکن ) از دفاتر منتخب پیشخوان دولت اقدام و در مزایده بصورت الکترونیکی از طریق درگاه سامانه تدارکات الکترونیکی دولت شرکت نمایند . متقاضیان جهت کسب اطلاعات بیشتر درخصوص این سامانه می توانند با شماره تماس 41934- 021 پشتیبانی سامانه ستاد تماس حاصل نموده و صرفا جهت اطلاع و مشاهده اطلاعات مزایده از روز پنجشنبه مورخ 13/03/1400 به غیر از سامانه فوق به آدرس الکترونیکیwww.teh.mimt.gov.ir سازمان صنعت ، معدن وتجارت استان تهران مراجعه نمایند. متقاضیان می بایست تمامی مدارک مورد نیاز را با امضاء دیجیتال واز طریق سامانه ستاد، بارگذاری و ارسال نمایند. ضمنا نقشه محدوده های معدنی براساس کد کاداستر اعلام شده در مزایده در سامانه کاداستر معادن کشور به نشانی www. cadaster. mimt. gov .iدر قسمت نقشه قابل مشاهده می باشد . تذکر : کلیه فرآیند برگزاری مزایده به صورت الکترونیکی و از طریق سامانه ستاد می باشد. **بعد از مراجعه به اطلاعات مزایده ، درلیست مزایده عمومی معادن فاقد بهره برداری ، محدوده های اکتشافی و معادن دارای گواهینامه کشف، شماره کاداستر محدوده ها ذکر شده است. برای رویت محدوده های معادن مزایده ای بایستی به سامانه کاداستر مراجعه و با تایپ شماره مربوطه درمحل درنظر گرفته درسامانه کاداستر محدوده معادن فوق رویت می شود.

  سازمان برگزار کننده :
   سازمان صنعت معدن و تجارت استان تهران  
  تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۰۸
 • آگهی مزایده عمومی محدوده های اکتشافی، گواهینامه های کشف و پروانه های بهره برداری سازمان صمت استان تهران

  سازمان برگزار کننده :
   سازمان صنعت معدن و تجارت استان تهران  
  تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
 • آگهی مزایده عمومی محدوده های اکتشافی، گواهینامه های کشف و پروانه های بهره برداری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران

  سازمان برگزار کننده :
   سازمان صنعت معدن و تجارت استان تهران  
  تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۱۵
اوقات شرعی
امروز ۱۴۰۰/۰۳/۲۳   برابر با Sunday 13th June 2021

اوقات شرعی

سازمان صنعت، معدن وتجارت استان تهران

سازمان صنعت، معدن وتجارت استان تهران
No Cache
Generate time: 25.500020662944
Query time: 14.647283871969