جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان تهران

استان تهران
   
 
  • برگزاری پنجمین جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان ورامین

   برگزاری پنجمین جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان ورامین

   برگزاری پنجمین جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان ورامین

   به گزارش روابط عمومی اداره صنعت ، معدن و تجارت پنجمین جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان ورامین با ریاست بوربور معاونت برنامه ریزی فرمانداری وبا دبیری ریاست اداره صنعت ، معدن وتجارت و با حضور دیگر اعضاء ستاد تنظیم بازار در محل فرمانداری شهرستان برگزار گردید.

   در ابتدای این جلسه حسن میرزایی رئیس اداره صنعت ،معدن وتجارت و دبیر جلسه گزارش تحلیلی از وضعیت قیمت کالاهای اساسی در روزهای گذشته ارائه و اظهار نمود : جلسات تنظیم بازار با هدف بررسی وضعیت بازار و برنامه ریزی تامین و توزیع اقلام اساسی ، اتخاذ تدابیر و کنترل بازار تشکیل شده لذا استمرار فعالیت گشت های سیار با هدف حضور محسوس بر بازار و برخورد با متخلفین به صورت منظم صورت می پذیرد .

   در ادامه جلسه بوربور معاونت برنامه ریزی فرمانداری بیان نمود : بازار نقش مهم و کلیدی در رابطه با تأمین نیاز مردم دارد و در این راه مسئولین اداره صنعت ، معدن و تجارت ، اتاق اصناف و دستگاه های ذیربط وظیفه سنگینی را بر عهده دارند.

   وی خاطرنشان کرد: تنظیم بازار به عرضه و تقاضا بستگی دارد و بعضی مواقع عرضه و تقاضا با مشکلاتی مواجه می شود که با رویکردی که در بازار مشاهده می کنیم باید تلاش کنیم تا نظارت از دستمان خارج نشود و کلیه دستگاه ها به دنبال این باشند که بازار دچار کمبود کالا نشود.

   معاون فرماندار افزود: نباید اجازه دهیم افراد سود جو و فرصت طلب از وضعیت بازار سوء استفاده کنند و در این راستا نیازاست اطلاع رسانی مناسب قیمت ها و تنظیم بازار و همچنین اقدامات انجام شده در حوزه بازرسی و نظارت و نحوه شکایات مردمی با سامانه های ستاد خبری رسیدگی به شکایات صورت پذیرد .

   وی انصاف را شرط مهم در کسب و کار عنوان کرد و گفت: بازاریان در قیمت گذاری باید اقشار کم درآمد را نیز مورد توجه قرار دهند تا همه بتوانند از حداقل ها در زندگی برخوردار باشند.

   در پایان جلسه هر یک از اعضاء ستاد تنظیم بازار شهرستان از اقدامات صورت گرفته گزارشی را به ریاست جلسه و اعضاء ارائه دادند که پس از بحث و تبادل نظر تصمیماتی در قالب مصوبات اتخاذ گردید

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 5,680,771
تعداد بازدید امروز : 3,301
آخرین به روزرسانی : 21:21  1398/01/05