جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان تهران

استان تهران
   
 
  • تامین ارز ثبت سفارش های غیر بانکی درسامانه نیما

   تامین ارز ثبت سفارش های غیر بانکی درسامانه نیما

   تامین ارز ثبت سفارش های غیر بانکی درسامانه نیما

   با ابلاغ بانک مرکزی، تخصیص و تامین ارز آن دسته از کالاهایی که با انجام ثبت سفارش غیر بانکی( بدون انتقال ارز/ ارز متقاضی) به صوت اعتباری خریداری شده، از طریق سامانه نیما و تا پایان آبان ماه سال جاری امکان پذیر شد.

   به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با ارسال نامه ایی به بانک های کشور، فرآیند تخصیص و تامین ارز آن دسته از کالاهایی که با انجام ثبت سفارش غیر بانکی( بدون انتقال ارز/ ارز متقاضی) به صوت اعتباری خریداری شده از طریق بازار دوم ارز (سامانه نیما) را تا پایان آبان ماه سال 97 ابلاغ کرد.

   در متن نامه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران آمده است: احتراما پیرو نامه شماره 159413/97 مورخ 10/5/1397 به اطلاع می رساند تخصیص و تامین ارز آن دسته از کالاهایی که قبل از 21/1/1397 با انجام ثبت سفارش غیر بانکی(بدون انتقال ارز/ ارز متقاضی) به صوت اعتباری (open Accont) خریداری و از گمرکات ذیربط ترخیص و موعد پرداخت تعهدات آنها بعد از 21/1/1397 می باشد، پس از انجام ثبت خدمت (با اشاره به جزییات ثبت سفارش کالایی) و انجام راستی آزمایی و تایید آن توسط وزارتخانه ذیربط، از طریق بازار دوم ارز (نیما) امکان پذیر می باشد. بدین لحاظ مقتضی است متعاقب انجام ثبت خدمت با شرایط پیش گفته حداکثر تا تاریخ 30/8/1397 گواهی های ثبت آماری ذیربط را با درج کد بخشنامه 3952460 به اداره نظارت ارز این بانک ارسال نموده تا اقدام لازم در این خصوص صورت پذیرد. بدیهی است پس ازتایید گواهی ثبت آماری ذیربط توسط این بانک، متقاضی می تواند ظرف مهلت مقرر در گواهی مذکور نسبت به خرید ارز در بازار دوم (نیما) اقدام نماید.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 5,680,765
تعداد بازدید امروز : 3,295
آخرین به روزرسانی : 21:21  1398/01/05