جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان تهران

استان تهران
   
 
  • رصد مستمر انبارهای نگهداری استان تهران

   دبیر ستاد مبارزه با احتکار و اختفاء کالا استان تهران تاکید کرد:

   رصد مستمر انبارهای نگهداری استان تهران

   رصد مستمر انبارهای نگهداری استان تهران


   دبیر ستاد مبارزه با احتکار و اختفاء کالا استان تهران، از برگزاری پنجمین جلسه کارگروه حمایت از تولید و نظارت از عرضه کالا خبر داد و گفت: در این جلسه ضمن مرور مصوبات جلسات گذشته در خصوص کالاهای لوازم خانگی و تلفن همراه، آخرین وضعیت عرضه کالاهای موصوف در سطح بازار مورد بررسی قرار گرفت.

   به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران، مجتبی شیرقاضی افزود: در این جلسه با توجه به اجرایی شدن سامانه جامع تجارت توسط دولت محترم، گزارش دقیقی از آخرین اقدامات اجرایی در خصوص سامانه جامع انبارها و نگهداری کالاها ارایه شد و الزامات مربوط به گزارش گیری از کالاهایی که مبدا و مقصد آن مشخص نشده مقرر گردید.

   شیرقاضی از برگزاری گشت های تخصصی مشترک برای راستی آزمایی از انبارهای فاقد ثبت مشخصات کالایی دقیق، خبر داد و افزود: در صورت کشف کالا در انبارهایی که فاقد شناسه انبار، فاقد کد رهگیری و نیز عدم ثبت اطلاعات مربوط به ترانزیت کالا در سامانه انبارها، به منزله احتکار یا اختفا کالا و برابر مقررات و قوانین ابلاغی با آن برخورد می گردد.

   معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران افزود: روند ثبت اطلاعات مربوط به انبار ها ادامه دارد و تاکنون تعداد 33 هزار و 500 واحد انبار و مرکز نگهداری کالا در استان تهران در سامانه انبار ها ثبت شده است.

   دبیر ستاد مبارزه با احتکار و اختفاء کالا استان تهران با اشاره به مصوبات ستاد استانی مبارزه با احتکار واختفا کالا، بیان کرد: روند بازرسی از انبار ها و محل نگهداری کالا در قالب گزارشات مردمی و اخذ شکایات توسط گشت های مشترک و انفرادی استمرار دارد.

   شیرقاضی افزود: در صورت کشف کالاهای فاقد رعایت ضوابط ابلاغی و عدم اعلام موجودی، با انبارهای متخلف برخورد لازم صورت می پذیرد.

   او اظهار کرد: بر اساس بازدید های انجام شده از انبارها، عمده تخلفات صورت گرفته مربوط به اختفا کالا به قصد گرانفروشی بوده است.

   به گفته دبیر ستاد مبارزه با احتکار و اختفاء کالا استان تهران، «لاستیک، کاغذ، پتروشیمی، لوازم خانگی، برنج، عدس و حبوبات» از جمله کالاهای احتکار شده بوده اند.

   شیرقاضی در خصوص توزیع کالاهای احتکار شده نیز تصریح کرد: باتوجه به مصوبات ستاد استانی مبارزه با احتکار واختفا کالا، پس از تعیین تکلیف پرونده های به ظن احتکار و یا اختفا از سوی شعب تعزیرات حکومتی، با هماهنگی معاونت امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان و اتحادیه های ذیربط نسبت به تعیین شبکه توزیع کالا موصوف با نرخ مصوب اقدام می گردد. تاکنون نیز برخی کالاها نظیر لاستیک در اندازه سبک و سنگین و نیز کاغذ A4 در شبکه های تعیین شده توزیع گردیده است.

   دبیر ستاد مبارزه با احتکار و اختفاء کالا استان تهران تاکید کرد: بر اساس بازدید های دوره ایی از واحدهای توزیع کالا و خرده فروشان و همچنین پیگیری شکایت های مردمی، در صورت مشاهده تخلف گرانفروشی برابر قانون با واحدهای متخلف برخورد خواهد شد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 5,950,806
تعداد بازدید امروز : 4,191
آخرین به روزرسانی : 12:48  1398/02/31