جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان تهران

استان تهران
   
 
  • اشتغال بیش از 40 هزار قالیباف در استان تهران

   گزارش 6 ماهه فعالیت حوزه فرش استان تهران نشان داد

   اشتغال بیش از 40 هزار قالیباف در استان تهران

   اشتغال بیش از 40 هزار قالیباف در استان تهران


   در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در حوزه فرش، در شش ماهه نخست سال جاری اقداماتی از جمله جذب سهمیه بیمه قالیبافان برای 341 نفر، صدور 737 فقره مجوز مشاغل خانگی، صدور 15 مجوز تاسیس و پروانه کارگاهی، صدور 616 فقره کارت شناسایی قالیبافان و تقدیر از 8 نفر از هنرمندان پیشکسوت در حوزه فرش انجام شد.

   به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران، در این مدت با پرداخت تسهیلات بخش مشاغل خانگی به میزان یک هزار و 584 میلیارد ریال برای 212 نفر در حوزه قالیبافی اشتغالزایی شد.

   براساس آخرین آمار تا پایان شهریور ماه سال جاری، بالغ بر 40 هزار و 416 نفر در حوزه فرش دستباف در رشته های طراحی، قالی بافی، رفوگری و رنگرزی در استان تهران مشغول به کار هستند.

   همچنین به منظور ارتقای مهارت بافندگان و تولید کنندگان فرش دستباف، در مدت مذکور دوره های آموزشی برای 40 نفر برگزار و 260 گواهی مهارت آموزش در حوزه فرش صادر شد. برگزاری این دوره ها برای ارتقای مهارت بافندگان و تولید کنندگان فرش دستباف در زمینه های مختلف از جمله مهارت بافندگی، طراحی فرش، رنگرزی و مدیریت کارگاه هاصورت گرفت.

   علاوه بر این، در شش ماهه نخست سال جاری بیش از 20 جلسه تخصصی توسط کمیته فرش دستباف استان تهران، به منظور تسهیل و رفع موانع و مشکلات فعالان حوزه فرش دستباف تشکیل و مشکلات و موانع قالیبافان رفع شد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 5,946,658
تعداد بازدید امروز : 43
آخرین به روزرسانی : 15:10  1398/02/30