جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان تهران(آزمایشی)

استان تهران
   
 
  • مقیمی: تعریف درست مالیات بر ارزش افزوده باید در جامعه همگانی شود/تاکید استاندار بر رسیدگی سریع به مشکلات تولید کنندگان از سوی دستگاه ها

   مقیمی: تعریف درست مالیات بر ارزش افزوده باید در جامعه همگانی شود/تاکید استاندار بر رسیدگی سریع به مشکلات تولید کنندگان از سوی دستگاه ها

   مقیمی: تعریف درست مالیات بر ارزش افزوده باید در جامعه همگانی شود/تاکید استاندار بر رسیدگی سریع به مشکلات تولید کنندگان از سوی دستگاه ها

   استاندار تهران گفت: فروشنده در فروش کالاها سهم خود را از مبلغ فروش برداشته و ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده به دولت تعلق می گیرد و فروشنده در این مالیات سهمی ندارد.

   به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید به ریاست محمدحسین مقیمی استاندار تهران و با حضور محمد امامی امین معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری،مس فروش رییس سازمان صنعت معدن و تجارت و جمعی از مدیران استانی عضو ستاد برگزار شد.
    
   در این جلسه مشکلات ۱۳ شرکت و صنایع تولیدی استان در بخش های بانکی،بیمه ای،مالیاتی و تامین اجتماعی مطرح شد و با تصمیمات اتخاذ شده در جهت ایجاد تسهیلات و رفع موانع تولیدکنندگان مصوباتی اتخاذ شد.
    
   مقیمی در این جلسه با اشاره به ضرورت توجه به موضوع مالیات بر ارزش افزوده گفت: مالیات بر ارزش افزوده مالیاتی است که به مبلغ فروش کالاها افزوده و در انتهای فاکتورهای فروش قید می شود.
    
   استاندار تهران با بیان اینکه درآمد مالیات بر ارزش افزوده به بخش های شهرداری،بهداشت و درمان،ورزش و جوانان و دارایی تعلق می گیرد گفت: لازم است تعریف درست مالیات بر ارزش افزوده در جامعه همگانی شود.
    
   وی ادامه داد: فروشندگان در بازار رقابت با حذف میزان ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده از قیمت کالا مشتری بیشتری جذب می کنند و این موضوع موجب ضرر به دولت می شود.
    
   به گفته مقیمی، فروشنده در فروش کالاها سهم خود را از مبلغ فروش برداشته و ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده به دولت تعلق می گیرد و فروشنده در این مالیات سهمی ندارد.
    
   در ادامه جلسه هریک از ۱۳ شرکت و صنایع تولیدی به بیان مشکلات خود در بخش های مالیاتی،بیمه،بانکی و تامین اجتماعی پرداختند و با ایجاد مهلت و تنفس در بخش مشکلات بانکی و بیمه ای،برقراری امکان تسهیلات در بخش های مالیاتی و تامین اجتماعی با دستور استاندار مصوباتی اتخاذ شد.
    
   مقیمی با بیان اینکه اگر به درستی تصمیمات اتخاذ شود نیازی به تشکیل این جلسات برای تولید کنندگان نیست تصریح کرد: وقت مردم و تولیدکنندگان ارزشمند است و باید تصمیمات به موقع اتخاذ، و اجرا شوند و نباید زمان تولید کننده در این جلسات و در پی رفع مشکلات گرفته شود.
    
   وی رسیدگی به مشکلات تولیدکنندگان و رفع دغدغه صاحبان صنایع را از وظایف مهم دستگاه های متولی این بخش در استان برشمرد.
    
   در پایان این جلسه نیز،مس فروش رییس سازمان صنعت معدن و تجارت استان در جمع خبرنگاران با ارائه آماری از مصوبات ستاد و تعداد شرکت هایی که مشکلاتشان در جلسات مرتفع شده است گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۴۸۰ جلسه در رفع مشکلات صنایع تشکیل شده است که درآن مشکلات ۳۲۰۵ شرکت بررسی و ۳۲۵۳ مصوبه در پی آن اتخاذ شده است و از این میزان ۱۷۹۶ مصوبه اجراء و ۱۴۵۷ مصوبه نیزآماده اجرا است.

   به گفته وی؛ ۱۴۲۸ مصوبه ستاد مربوط به امور بانکی،۶۹۷ مورد تامین اجتماعی،۶۸۰ مورد مصوبات دارایی و ۴۴۸ مورد در سایر بخش ها بوده است.

   جهت مشاهده عکسهای مربوطه اینجا را کلیک کنید

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 4,333,214
تعداد بازدید امروز : 446
آخرین به روزرسانی : 18:34  1397/04/28
Page created in 3.8074820041656 seconds.
memoryUsage : 46719Kb