جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان تهران(آزمایشی)

استان تهران
   
 
  • تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی ضرورت توسعه صادرات را برای ایران بیش از پیش ایجاب مینماید

   مهندس فتح الهی معاون امورصنایع سازمان :

   تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی ضرورت توسعه صادرات را برای ایران بیش از پیش ایجاب مینماید

   تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی ضرورت توسعه صادرات را برای ایران بیش از پیش ایجاب مینماید

   به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن وتجارت استان تهران امروز 17/7/96 همایش توسعه فرصتهای تجاری ایران و تونس با حضور سفیر تونس و معاونت امور صنایع سازمان صنعت، معدن وتجارت در تهران برگزار گردید.

   دراین همایش مهندس فتح الهی معاون امور صنایع سازمان با اشاره به اینکه قاره آفریقا بعنوان بزرگترین و پرجمعیت ترین قاره جهان بعد از آسیا دارای ظرفیت های بالقوه زیادی برای کشورهای جهان به خصوص ایران می باشد گفت: کشور تونس با داشتن ظرفیتهای بالقوه مناسب از جمله داشتن تجارت آزاد با کشورهای اروپایی و آفریقایی جایگاه ویژه ای در این رابطه دارد.

   فتح الهی درادامه خاطرنشان کرد: صادرات کالا به کشور تونس و صدور خدمات فنی ومهندسی می تواند همکاری های خوبی با این کشور داشته باشد.این کشور به دلیل ثبات اقتصادی می تواند مرکزی مناسب برای صادرات کالا از ایران به آن کشور و نقطه مناسبی برای صادرات مجدد به آفریقا و اروپا باشد .تونس دارای پیمانهای مشترک با اتحادیه اروپا و هم چنین کشورهای آفریقایی می باشد که شرایط تعرفه آزاد گمرکی و همچنین تعرفه های ترجیحی میان آنها را امکان پذیر      کرده است.

   وی درادامه اظهار داشت: ایران با تونس تعرفه های ترجیحی خوبی را امضاء نموده و هم اکنون زمان اجرایی شدن آن فرا رسیده است. این تعرفه ها شامل 259 قلم کالای صادراتی 187 قلم کالای وارداتی می باشد که در کتاب قانون مقررات گمرکی به تفصیل ذکر شده است.

   فتح الهی تصریح کرد: میزان صادرات ایران به تونس در سال حدود11میلیون دلار می باشد که با توجه به ظرفیتها و حسن روابط دو کشور این مقدار بسیار اندک است.

   گفتنی است در راستای افزایش صادرات کشور به شمال آفریقا ، نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران از یکم الی سوم آذرماه سالجاری در مرکز نمایشگاهی در شهر تونس پایتخت این کشور برگزار می گردد.

   لازم به ذکر است درپایان برنامه پرسش و پاسخ برگزار و حاضرین سئوالات خود را مطرح نمودند.

   جهت مشاهده عکسهای مربوطه "اینجا" را کلیک کنید. 

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 4,333,227
تعداد بازدید امروز : 459
آخرین به روزرسانی : 18:34  1397/04/28
Page created in 2.6844370365143 seconds.
memoryUsage : 46986Kb